Napsali o nás...

Zkušenosti klientů: Společnost Kasumex s.r.o.
  • GSM:+420 725 688 312
  • E-MAIL: recepce@kalab.cz
     
Menu Dolů

Boxy Modřice nabízí zázemí startupům i malým e-shopům

Rodina Kasum pochází ze Sarajeva, téměř 30 let už ale podniká v Brně, kde prodává náhradní díly na motorové pily, křovinořezy, sekačky a další zahradní techniku. Loni se jejich rodinný podnik Kasumex přestěhoval do nových prostor – obývá teď jeden z dvanácti obchodně skladových boxů v blízkých Modřicích.

Podnikatelský areál Boxy Modřice vystavěla další rodinná firma z Brna - developerská společnost Kaláb, z jejíž dílny je mimo jiné například brněnský RD Park nebo Rezidence Austerlitz ve Slavkově u Brna. Právě skrze druhý zmíněný projekt se o boxech dozvěděli i majitelé Kasumexu, kterým jejich předchozí prostory přestávaly stačit a nabídka koupě v Modřicích tak přišla maximálně vhod. „V době, kdy jsme ve Slavkově kupovali rodinný dům, jsme už rok a půl hledali místo, kam přestěhovat i naši firmu. Nebylo ale moc z čeho vybírat, obdobných developerských projektů je v Česku obecně málo,” vysvětluje Damir Kasum, jednatel a syn zakladatelů firmy

Právě malým firmám a e-shopům, jakým je i Kasumex, nabízí boxy ideální pohodlí pro jejich byznys. Každý box má dvě části. Přízemí přední části podniky využívají jako showroom nebo místo výdeje objednávek, zatímco v prvním patře mohou zaměstnanci v klidu vyřizovat administrativní práci. Zadní část boxu poskytuje prostor pro výrobu a sklad

Právě tato komplexnost boxů je podle Tomáše Kalába, ředitele společnosti KALÁB, největší výhodou projektu: „Každý box nabízí halovou část se světlou výškou až sedm metrů. Vjezd do skladové haly je vyřešen z přední strany boxu sekčními vraty s výškou 3,1 metru. Plocha skladové haly je více než 214 metrů čtverečních, ke každému boxu také náleží minimálně pět parkovacích míst,“ přibližuje detaily.

Dostatek prostoru kvitují i v rodině Kasum. Do předchozího areálu, kde sídlili, totiž nemohla vjíždět nákladní vozidla. Větší objednávky tak museli osobním automobilem vozit na čerpací stanici a až tam překládat do kamionů. „Po přestěhování jsme zjistili, že šetříme hrozně moc času tím, že máme vše na jednom místě, v jedné budově. Předtím nám příprava výdeje trvala mnohem déle, protože zaměstnanci museli se seznamem objednávek obcházet několik různých skladů. Muselo se také chodit ven, což hlavně v zimě nebylo moc praktické,” doplňuje Damir Kasum.

Dostupné po dálnici i tramvají

Rodiče Damira Kasum svou firmu založili poté, co do Česka utekli před válkou v bývalé Jugoslávii. Brno jako univerzitní město je ale místem, kde se o první podnikatelské kroky pokouší především řada mladých absolventů, kteří pro své aktivity hledají funkční a praktické zázemí. 

Kalábovi proto s touto myšlenkou vybudovali Boxy Modřice strategicky – v neustále se rozvíjející průmyslové zóně, blízko napojení na dálnice ve směru na Prahu, Ostravu, Bratislavu i Vídeň.  „Průmyslová zóna v Modřicích se bude i v nejbližších letech významně rozrůstat právě z důvodu skvělé lokace v centru střední Evropy. Z byznysového hlediska není v České republice mnoho míst, kde by firmy mohly lépe rozvíjet svůj obchod,“ myslí si Tomáš Kaláb.

V Kasumexu si navíc pochvalují, že pro osobní výdej objednávek je nanejvýš praktická tramvajová zastávka vzdálená jen 5 minut chůze. „V dnešní době, kdy je online prodejců hodně, je důležité zajistit zákazníkům co největší pohodlí a zároveň poskytovat spolehlivé služby v reprezentativním prostředí, abyste si získali jejich důvěru. Věříme, že tyto kultivované prostory motivují nejen zákazníky k nákupu, ale také naše zaměstnance k efektivnější práci,” zakončuje Kasum 


 

ZAUJAL VÁS TENTO PROJEKT?

Zanechte nám vzkaz a my se Vám brzy ozveme.
Vaše osobní údaje budou zpracovány podle pravidel o ochraně osobních údajů.